Nie ukrywajmy- nie każdy z nas ma ochotę poświęcać czas na wyczerpujące treningi kondycyjne lub siłowe. Jest to raczej rodzaj aktywności fizycznej dla osób zdeterminowanych, które chcą osiągnąć konkretny cel- zwiększyć masę mięśniową, schudnąć lub wyrzeźbić swoją sylwetkę. Szczególnie kobiety niezbyt chętnie wybierały się na siłownię, szczególnie kiedy były wykończone po całym, ciężkim dniu pracy. Wobec tergo poszukują one innej formy treningów, które pozwolą im utrzymać ciało w dobrej kondycji, a także dostarczą im odrobinę rozrywki. Nie da się ukryć, że trening w domu z pewnością nie będzie aż tak przyjemny, szczególnie kiedy przyjdzie wykonywać ćwiczenia w samotności. Wobec tego coraz więcej kobiet zwraca się w stronę bungee fitness. To nieco odmienny, a jednocześnie dość podobny trening do jumping fitness. Wobec tego bungee fitness – co to jest i dla kogo?

Bungee fitness – co to jest?

Fitness bungee można nazwać wyjątkowym rodzajem treningu, który pozwala nauczyć się słuchać własnego ciała, a jednocześnie wesprze on skutecznie walkę z nadprogramowymi kilogramami. Zajęcia bungee fitness odbywają się w grupach kobiet, mężczyzn lub mieszanych i mogą być dopasowane do fizycznych i kondycyjnych możliwości uczestników. Jeśli więc zastanawiamy się: bungee fitness- gdzie ćwiczyć? To taka możliwości istnieje tylko w specjalnie zaprojektowanych do tego typu treningu salach i oczywiście pod okiem instruktora. Fitness bungee polega na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, a niezbędnym akcesorium jest również sprzęt do bungee fitness. Są to tradycyjne liny bungee oraz uprzęże. Fitness na linach jest jednocześnie pomocny w odzyskaniu wewnętrznej równowagi i zrozumieniu własnego ciała oraz jego możliwości.

co to jest Bungee fitness

Bungee fitness – dla kogo?

Bungee fitness- dla kogo przeznaczony jest ten rodzaj treningu? Chciałoby się powiedzieć, że dla każdego! Ćwiczenia na linach bungee przynoszą bowiem spektakularne efekty. Niemniej jednak warto zauważyć, że fitness na linach dedykowany jest głównie osobom w sile wieku, które nie mają ku temu rodzajowi aktywności fizycznej żadnych przeciwwskazań. Choć ćwiczenia na linach bungee z pozoru mogą nam wydawać się niezwykle proste i nieskomplikowane, to w rzeczywistości przeprowadzenie całego treningu od samego początku do końca, jest wyjątkowo wymagającym zadaniem. Trening ten potrafi zmęczyć, a także sprawić, że dokładnie poczujemy każdy mięsień i każdy staw w naszym organizmie. Jednak jeśli chodzi o grupy osób, do których trening ten jest skierowany to warunki takie jak np. płeć nie mają żadnego znaczenia. W trening na linach bungee mogą zaangażować się zarówno panie jak i panowie i jednocześnie mogą być pewni, że wiele oni na takim rodzaju aktywności fizycznej skorzystają. Z pewnością zauważą oni również wyraźne efekty, oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy zdecydują się na regularne uczęszczanie na tego typu zajęcia.

Warto przeczytać również: Trening pośladków

Bungee fitness – przeciwwskazania

Wspomniane już zostało, że zajęcia bungee fitness przeznaczone są dla osób, które nie posiadają przeciwwskazań zdrowotnych i nie tylko. Wobec tego bungee fitness- przeciwwskazania, co można do nich zaliczyć? Paradoksalnie największą przeszkodą w zaangażowanie się w ćwiczenia na linach bungee może być wiek. Starsze osoby, z nieco spowolnioną koordynacją ruchową i ograniczoną mobilnością, nie będą wstanie wykonywać ćwiczeń na linach bungee. Kolejnym przeciwwskazaniem do tego treningu mogą być również niedawno przebyte urazy i kontuzje. Z uwagi na to, że trening na linach bungee odbywa się również z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, by się w niego zaangażować, nie powinniśmy być ograniczeni żadnymi urazami, czy też dolegliwościami bólowymi. Zaburzenia równowagi czy upośledzenie zdolności manualnych również może być czynnikiem dyskwalifikującym z fitness bungee. W przeciwnym wypadku, każda inna osoba, może się bez większych obaw udać na pierwsze zajęcie bungee fitness i po prostu cieszyć całym treningiem.

Bungee fitness

Bungee fitness – efekty

Jeśli już zainteresowaliśmy się fitness bungee to warto jeszcze uświadomić sobie, jakich efektów można się po nim spodziewać. Regularny trening bungee fitness- efekty, które on daje są prawdziwie spektakularne. W pierwszej kolejności na pewno zauważymy fakt poprawy elastyczności naszych mięśni i stawów. Staną się one odpowiednio napięte oraz wzmocnione. Co więcej, z czasem powinny również ustąpić ewentualne bóle kręgosłupa i sztywność stawów, jeśli z takową się borykamy. Dodatkowo poprawi się nasza przemiana materii, a sylwetka nabierze wyraźnych, smukłych kształtów. Fitness bungee doprowadzi również do zwiększenia ogólnej wydolności naszego organizmu i usprawni pracę układu krążenia. Z kolei w odniesieniu do naszego zdrowia psychicznego, można powiedzieć, że fitness na linach pomoże nam odzyskać równowagę ciała i ducha, a także uświadomi nas odnośnie tego, jakie nasze ciało ma możliwości oraz potrzeby. Trening ten pomoże się również zrelaksować i odprężyć, szczególnie po ciężkim dniu w pracy czy w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *