Bielizna termoaktywna to idealne rozwiązanie nie tylko na lato, ale również na zimę. Korzystają z niej nie tylko zawodowi sportowcy, ale również amatorzy. Jej ogromnym plusem jest to, że nie kosztuje wiele, dzięki czemu jest łatwo dostępna. Nie można zapomnieć o tym, że ten rodzaj odzieży można zakupić zarówno w postaci t-shirtu, ale i również spodnie. Latem pozwala na odprowadzenie potu i pozwala oddychać skórze, dzięki czemu przeprowadzenie treningu w postaci biegania staje się łatwiejsze. Aby się dowiedzieć więcej o tym, jaką bieliznę termoaktywną należy wybrać, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Bielizna termoaktywna – co daje?

Przede wszystkim jest to najlepszy rodzaj odzieży na trening. Można z niej korzystać zarówno latem, jak i zimą, o czym już wspomnieliśmy. Jej sporą zaletą jest to, że wykorzystujemy ją do każdego treningu, w każdej dyscyplinie. Korzystają z niej zarówno piłkarze, siatkarze, koszykarze, ale też zwykli użytkownicy, którzy chcą przeprowadzić trening na siłowni. Jej ogromną zaletą jest to, że jest bardzo elastyczna, co sprawia, że wykonanie nawet pozornie najtrudniejszych ruchów staje się proste. W dodatku jest bardzo wygodna i często jest wręcz nadmiernie stosowana, jednak jest to jak najbardziej mile widziane.

Jeżeli chodzi o zakup termoaktywnych ubrań, to może być to kurtka do biegania. Jeżeli chcemy mieć najlepsze ubrania, które umożliwią nam trening w domu w jak najbardziej korzystnych warunkach, to jest ona najlepszym rozwiązaniem. Niektórzy błędnie mylą ją z odzieżą termiczną, ale jednak mają one inne znaczenie.

Gdybyśmy mieli powiedzieć co daje bielizna termoaktywna, to powiedzielibyśmy, że odprowadzanie potu w ciepłe dni. Wiele treningów odbywa się na świeżym powietrzu i komfort jest rzeczą nadrzędną. Trudno wyobrazić sobie biegacza, który miałby biec wiele kilometrów w bawełnianej bluzce, która już po chwili jest przemoczona. To samo dotyczy rowerzystów czy osoby trenujące nordic walking. Jak najbardziej warto ją zakupić, ponieważ odprowadzi wilgoć i sprawi, że nie będziemy odczuwać plam potu na plecach.

W kontekście bielizny termoaktywnej, należy podkreślić to, że została ona stworzona z materiałów sztucznych jak poliamid, polipropylen, ale jest też domieszka materiałów pochodzenia zwierzęcego typu wełna merynosa. Ciekawym dodatkiem są jony srebra, które pozwalają na szybsze chłodzenie organizmu. Wydaje się, że nie ma lepszego rodzaju odzieży do uprawiania jakiejkolwiek aktywności. Nie zmienia to jednak faktu, że można w niej chodzić na co dzień i świetnie sprawdzi się na codzienne spacery, a jej lekkość oraz skład materiałowy sprawiają, że szybko wysycha, przez co można w niej chodzić już po kilku godzinach.

Sprawdź również: Strój na jogę

Jak nosić bieliznę termoaktywną?

Temat tego, co to jest bielizna termoaktywna, co daje oraz jak ją nosić, jest dość obszerny. Odnośnie tego, jak ją nosić, to sprawa jest dość prosta. Trzeba jednak zaznaczyć, że zupełnie inaczej kwestia noszenia będzie wyglądać latem, a jeszcze inaczej zimą. Nie można też zapomnieć, że noszenie jest ważne w kontekście tego, co mamy pod sobą.

Już sam zwrot „bielizna termoaktywna” mógłby sugerować, że chodzi o rodzaj stroju, który mamy pod spodniami bądź są one skarpetkami. Nie o to jednak chodzi, ponieważ to, jak nosić bieliznę termoaktywną wynika również z płci. Inaczej wygląda to w przypadku kobiety, gdy potrzebują stanika termoaktywnego, a jeszcze inaczej w przypadku mężczyzn, kiedy to ważne są takie elementy jak getry, spodnie czy też majtki.

Jej właściwości termoregulacyjne, to transportuje wilgoć z powierzchni na zewnątrz. Bielizna termoaktywna jak wybrać najlepszą? Najważniejsze jest to, aby była ona odpowiednio przylegająca do ciała, a może być i nawet obcisła. Jak nosić bieliznę termoaktywną? To pytanie jest dość częste, bo dla niektórych przyciasne ubrania mogą się źle kojarzyć, jednak faktem jest to, że taka jest najlepsza i nie ma sensu kupować zdecydowanie większych rozmiarów.

Noszenie odzieży termoaktywnej może być dla nas niekomfortowe, bo może nas przysporzyć pewnych kompleksów, szczególnie jeżeli jesteśmy otyli bądź mamy nadmiar tłuszczu. Niezależnie jednak od tego, jaki jest to rodzaj aktywności, to trzeba się pozbyć takiego brzuszka, a jest to możliwe tylko i wyłącznie przy dużym wysiłku fizycznym. Trzeba przełknąć tę gorzką pigułkę i postarać się o to, by zrzucić z siebie nadmiar kilogramów, a w zamian otrzymamy komfort treningu.

Noszenie odzieży termoaktywnej powinno się odbywać bezpośrednio na ciało. W kontekście spodni czy koszulki, nie ma z tym żadnego problemu, szczególnie latem, natomiast zupełnie inaczej wygląda to zimą. Jeżeli chodzi o bieganie na świeżym powietrzu w niskich temperaturach, warto pomyśleć o bieliźnie termoaktywnej z długim rękawem, czy też kolejnych ubraniach, których jednak nie trzeba nosić. Aby jednak w takiej sytuacji mieć pełną higienę, warto mieć na sobie wszelkie ubrania termoaktywne, nawet majtki.

Jak dobrać rozmiar bielizny termoaktywnej?

Pytanie, jak dobrać rozmiar bielizny termoaktywnej jest dość proste. Zasada polegająca na tym, że ubrania mają być „w sam raz” jest tutaj jak najbardziej zachowywana. Jako że jest to obcisła odzież, to trzeba mieć ją dobrze dostosowaną do ciała, ale większy problem pojawia się wtedy, gdy chcemy ukryć niedoskonałości naszego ciała. Wtedy zaczyna się myślenie dotyczące naszych kompleksów i być może pojawi się myśl, aby nosić większe ubrania niż sami jesteśmy.

Sam wybór więc jest bardzo prosty, aczkolwiek można tę kwestią rozciągnąć nie tylko na wybór odpowiedniego rozmiaru, ale też i producenta ubrań. Jeżeli chcemy zakupić najlepsze produkty, to absolutnie nie ma sensu zaoszczędzać, bo wielu producentów oferuje swoje produkty właśnie jako termoaktywne, ale jednak w rzeczywistości tak nie są. O wiele lepszym wyborem będzie odzież od sprawdzonych dostawców, którzy istnieją na rynku już lat i tworzą ubrania termoaktywne najwyższej jakości. To, jak dobrać rozmiar bieliznę termoaktywną nie jest wcale trudne, ale wymaga szczerości i odpowiedniego sprofilowania produktów pod siebie. Mamy na myśli to, że kobiety powinny postawić na stanik, ale i mężczyźni mogą zadbać o majtki termoaktywne.

Sprawdź również: Trening w domu – od czego zacząć i jak go ułożyć?

Jak prać bieliznę termoaktywną?

Ważną kwestią jest to, jak prać bieliznę termoaktywną. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie specjalnego płynu do tego typu odzieży, ale można też postawić na proszek przeznaczony do prania ubrań dzieci bądź też na szare mydło. Bielizna termoaktywna jest bardzo lekka, więc stawianie na twardą chemię będzie dla niej prawdziwym zabójstwem.

Istotnym pytaniem w kontekście prania odzieży jest częstotliwość prania. Jest to uzależnione od częstotliwości treningu – jeżeli trenujemy raz w tygodniu, to oczywistym jest to, że nie jest to tak bardzo istotne, ale jednak codzienne treningi zdecydowanie inaczej wpływają na konserwację tego typu ubrań. Dobrą opcją będzie zobaczenie tego, co jest widoczne na metce, aby mieć pewność, że można prać w takiej i takiej temperaturze. Sama konieczność prania jest oczywistością, ale równie ważnym pytaniem jest to, w czym prać bieliznę termoaktywną. Z racji tego, że jest to lekki materiał, to można to robić ręcznie w misce, ale pranie w pralce jest czymś absolutnie naturalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.