Nie da się ukryć, że aktywność fizyczna odgrywa coraz to większą rolę w życiu każdego z nas. Uświadomiliśmy sobie bowiem, że jest to jedyny sposób na to, by zachować szczupłą i zdrowo wyglądającą sylwetkę. Warto jednak podkreślić, że dawnej, aktywność fizyczna kojarzyła się nam jedynie z niezwykle intensywnym treningiem cardio lub z tysiącem kilogramów przerzucanych na siłowni. Obecnie jednak aktywność fizyczna przybiera wiele innych form, a to z kolei sprawia, że można znaleźć taki trening, który dopasowany będzie do naszych potrzeb i możliwości. Jedną z form treningowych jest jumping fitness. Tego typu ćwiczenia angażują wszystkie partie mięśniowe, ale także dostarczają niezwykle wiele rozrywki. Wobec tego na czym polegają same ćwiczenia jumping fitness, a także jakich efektów można się spodziewać po jumping fitness trening?

Warto sprawdzić: Bungee fitness

Jumping fitness ćwiczenia – na czym polegają?

Jumping fitness trening to bez wątpienia jednak z tych aktywności, która przyciąga szerokie grono zwolenników. Wynika to nie tylko z faktu, że podczas tego treningu można zaangażować dosłownie każdy mięsień, ale także i z tego względu, że trening ten jest po prostu świetną zabawą. Jednocześnie wiele osób z pewnością z samym pojęciem „jumping fitness” jeszcze się nie spotkało, a co za tym idzie, mogą się oni zastanawiać na czym polegają jumping fitness ćwiczenia? Otóż jumping fitness trening to trening z wykorzystaniem odpowiednich sprzętów oraz samego ciężaru własnego ciała. Wykorzystuje się do tego głównie do tego niewielkie, sześciokątne lub okrągłe trampoliny, które dodatkowo posiadają wysięg z uchwytem. Oczywiście na sali treningowej puszczana jest również rytmiczna i skoczna muzyka, która nadaje rytm całemu treningowi. Zajęcia jumping fitness zawsze odbywają się pod okiem instruktorki, która posiada stosowane przygotowanie, a co za tym idzie jest wstanie odpowiednio dopasować intensywność treningu do potrzeb danej grupy. W jumping fitness mogą się angażować zarówno kobiety jak i mężczyźni i mogą oni uczestniczyć nawet w zajęciach grup mieszanych. Całe ćwiczenia polegają na podskokach i delikatnych „akrobacjach”. Oczywiście w czasie trwania treningu muzyka i sekwencje treningowe są wielokrotnie zmieniane przez instruktorkę lub instruktora. W trakcie jest również przewidziany czas na odpoczynek. Wiele osób jednak, chcąc zaangażować się w jumping fitness, może również zastanawiać się jaka jest jumping fitness cena? Otóż w tym wypadku nie da się niestety jednoznacznie określić kosztów. Wiele zależy od samej lokalizacji, gdyż w większych miastach analogicznie będą one znacznie droższe. Dane zajęcia można również wykupić jednorazowo, a także w formie karnetów. Wobec tego by sprawdzić dokładną cenę jumping fitness trzeba przejrzeć cennik każdego z instruktorów, a następnie będzie można wybrać najkorzystniejszą ofertę

co to jest Jumping fitness

Jumping fitness – efekty przed i po

Wspomnianej już zostało, że jumping fitness to trening, który angażuje wszystkie partie mięśniowe. Warto jednak dodać do tego również fakt, że ćwiczenia jumping fitness to również ćwiczenia kondycyjne. Wobec tego jumping fitness- efekty przed i po, czego można się spodziewać? Otóż z pewnością szybko zauważymy utratę zbędnych kilogramów oraz znaczne wysmuklenie całej sylwetki. Nie da się ukryć, że jumping fitness- kalorie które można spalić podczas tego treningu doprowadzają do tego, że waga zmienia się w dość szybkim tempie. Dynamiczne podskoki i „akrobacje” na trampolinie przyspieszają również nasz metabolizm. Najszybciej można zauważyć wysmuklenie i wyszczuplenie dolnych partii ciała. Mięśnie pośladków i nóg staną się o wiele bardziej zarysowane i zwiększy się również ich siła oraz wytrzymałość. Kolejno warto również tu wspomnieć o tym, że jumping fitness znacznie zwiększy wydolność naszego organizmu. Tak naprawdę poprawi on również cały układ krążenia i sprawi, że nasz organizm będzie wstanie o wiele lepiej znosić wszelakie obciążenia. Oczywiście efekty te będą widoczne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będziemy angażować się w taki trening regularnie i nie będziemy opuszczać kolejnych zajęć. Dodatkowo trzeba również pilnować tego, co „ląduje” na naszych talerzach. Jak wiadomo aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową dietą jest kluczem do naszego sukcesu.

Jumping fitness – przeciwwskazania

Choć z pewnością ćwiczenia jumping fitness brzmią niezwykle zachęcająco i zabawnie, to jednak warto wiedzieć, że nie są one przeznaczone dla każdego. Osoby cierpiące na schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych jak np. astma czy obturacyjna choroba płuc, niestety nie będą mogły w takich zajęciach wziąć udziału. Co ciekawe, nawet i zbyt duża otyłość, może stać się głównym przeciwwskazaniem do zaangażowania się w ćwiczenia jumping fitness. Tak naprawdę jumping fitness-przeciwwskazania nie są zbyt rygorystyczne. Warto jednak się z nimi zapoznać, gdyż mogą one nas zdyskwalifikować z treningu na trampolinach. Jeśli jednak czujemy się w pełni sił, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć przygodę z tym rodzajem aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.