Jaki strój na pilates?

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto zastanowić się jaki strój na pilates oraz jakie buty na pilates będą najbardziej odpowiednie. Właściwie dobrane ubranie mogą poprawić jakość ćwiczeń oraz komfort. Podczas treningu najlepiej sprawdza się odzież o dopasowanym fasonie. Jest to zatem stanik sportowy, legginsy na trening oraz top lub koszulka. Dzięki ścisłe mu przyleganiu do ciała pozostaje pełna swoboda ruchów, co pozwala prowadzić kontrolę nad prawidłową postawę ciała. Natomiast obuwie do treningu pilates nie zawsze są potrzebne, gdyż równie dobrze można ćwiczyć na boso. Przyda się z kolei gruba oraz stabilna mata, a także takie akcesoria jak piłka do pilatesu, hantle oraz taśmy oporowe. Być może oglądając trening pilatesu wiele osób miało wrażenie, że nie wymaga one dużego wysiłku. Jednak już po pierwszej serii można przekonać się, że pilates wymaga koordynacji, koncentracji oraz wysiłku fizycznego. W czasie ćwiczeń można się zatem mocno zmęczyć. Mimo tego, że pilates oparty jest na powolnych, oraz spokojnych ruchach, które prowadzone są w wolnym tempie. Jednak wykonywanie poszczególnych elementów i ćwiczeń wymaga skupienia oraz napięcia mięśni. Dlatego strój na pilates musi być idealnie dopasowany. Podczas ćwiczeń dużą wagę przywiązuje się do prawidłowej techniki oraz właściwej postawy ciała. Wybierając odpowiednie ubrania do pilatesu ogranicza się dyskomfort związany z wyciskaniem ciała lub krępowanie ruchów. Ważne, aby każdy ruch w czasie treningu był dokładny, gdyż tylko wówczas angażuje się do pracy określone partie mięśniowe. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest ćwiczenie pilatesu przed lustrem. Daje to możliwość kontrolowanego ułożenia ciała oraz zakresu ruchu.

Oczywiście potrzebny jest także pilates strój. Tak jak w przypadku wyboru stroju na jogę, idealnie sprawdza się komplet w postaci legginsów oraz koszulki na ramiączkach. Ważne jest jednak, aby odzież posiadała odpowiedni fason. W przypadku dopasowanej odzieży łatwiej można sprawdzić który mięsień jest napinany oraz czy ruchy wykonywane są poprawnie. Ponadto widoczny jest także czy postawa ciała jest prawidłowa. Natomiast mając na sobie luźny dres nie widać poszczególnych partii mięśni ani też ustawienia sylwetki. Ponadto legginsy oraz dopasowana koszulka czy top umożliwiają większą swobodę ruchów. Dlatego w czasie wykonywania ćwiczeń między innymi z unoszeniem nogi nie odczuwa się wchodzących w ciało szwów lub innych elementów dresu, które mogą zbyt mocno obcinać. Niezależnie od tego czy zajęcia są zaawansowane czy też przeznaczony dla początkujących idealnie sprawdzi pilates stroj funkcyjny. Tak zwana odzież funkcyjna uszyta jest z lekkich oraz oddychających materiałów, które są syntetyczne. Oznacza to że posiadają zdolności do odprowadzenia na zewnątrz pot. Jest ogromne ułatwienie w czasie uprawiania aktywności fizycznej. Pomimo tego że pilates to trening o charakterze statycznym to i tak podczas wykonywania ćwiczeń można się solidnie spocić. Dlatego odzież funkcyjna pozwoli odprowadzić pot na zewnątrz, aby czuć się komfortowo w czasie ćwiczeń oraz aby skóra pozostała słucha. Podnosi to także pewność siebie przez siebie zwłaszcza kiedy trening realizowany jest w grupie. Wybierając dobrej jakości pilates stroje muszę skupić się na ćwiczeniach, gdyż strój nie będzie przeszkadzał w ich realizacji.

pilates

Jakie buty na pilates?

Coraz bardziej popularnym sportem jest pilates strój do ćwiczeń powinien być dopasowany do ciała oraz wysoką jakością wykonania. Jednak stroj do pilates to nie tylko odzież, lecz również obuwie.pl w przypadku wielu osób obuwie nie są konieczne. Trening można wykonywać na boso lub w skarpetkach. Natomiast ćwiczeń, które wykonywane są w stojącej pozycji najczęściej jest niewiele. Natomiast jeżeli już zdarzają się tego typu ćwiczenia to zazwyczaj oparte są na powolnych oraz spokojnych ruchach. Także amortyzacja w postaci obuwia nie zawsze jest konieczna. Jeżeli jednak pragniemy ćwiczyć w obuwiu należy wygrać sportowe buty, które są dopasowane do stopy, idealnie przylegają, a jednocześnie nie powodują otarć. Dzięki temu mogą zwiększyć efektywność ćwiczeń, a także poprawia koordynację podczas poszczególnych ruchów. Obuwie do pilatesu powinno być bardzo lekkie, aby w ten sposób nie utrudniać ćwiczeń.

Warto przeczytać również – Jaką bieliznę termoaktywną wybrać?

Nie warto zatem wykorzystywać butów z podwójną podeszwą, gdyż lepiej sprawdzi się w stosunkowo cienka oraz tyle styczne podeszwa, która z łatwością dopasowuje się do ruchów stopy. Niezbędne są także akcesoria, dzięki którym można wykonywać jeszcze większą ilość ćwiczeń. Ten sposób zmusza się również mięśnie do bardziej intensywnej pracy. Podstawowym dodatkiem w przypadku ćwiczeń pilates owych to piłka. Trening jest wówczas bardziej efektywny, poprawia się koordynacja ruchów oraz zmniejsza się napięcie mięśniowe. Pozwala to wzmocnić mięśnie rąk, pośladków oraz nóg. Doskonale sprawdzają się także taśmy oporowe. Coraz większą popularnością cieszą się również rollery, a także wałki piankowe, umożliwiające wykonanie masażu po wykonanym treningu. Odpowiednie przygotowanie do pilatesu daje zatem najwyższe efekty i to krótkim czasie.

Przykładowe stylizacje na pilates

stój na pilates #3 stój na pilates #2 stój na pilates #1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.