Nie da się ukryć, że marzenia o szczupłej sylwetce i wyjątkowo płaskim brzuchu i zgrabnej, wymodelowanej sylwetce tkwią w głowie absolutnie każdego z nas. Jednocześnie okolice brzucha mają to do siebie, że tłuszcz osada się tam wyjątkowo łatwo, a z drugiej strony, bardzo ciężko będzie się go pozbyć. Wobec tego konieczne będzie odrobinę wysiłku, a także odpowiedni trening w domu, by pozbyć się nagromadzonych na brzuchu komórek tłuszczowych. Warto wiedzieć, że trening brzucha i trening pośladków mogą iść ze sobą w parze! W ten sposób jeszcze skuteczniej wyrzeźbimy nasze kobiece kształty.

Jaki trening na spalanie brzucha?

Nie da się ukryć, że trening brzucha w domu może być wyjątkowo efektywny i jednocześnie przyjemny. Warto jednak pamiętać o tym, że domowy trening na brzuch powinien być wykonywany rzetelnie i przede wszystkim również regularnie, co pomoże osiągnąć zadowalające efekty. W pierwszej kolejności, by rzeczywiście wyrzeźbić mięśnie, trzeba pozbyć się tkanki tłuszczowej, która je otacza. Wobec tego plan treningu na brzuch powinien zawierać w sobie również trening cardio, który pomoże spalić komórki tłuszczowe i jednocześnie przyczyni się do tego, by przygotować mięśnie do większego wysiłku. Dopiero później można wykonywać treningi na mięśnie brzucha.

Trening brzucha dla początkujących

Trening brzucha dla początkujących powinien rozpocząć się od solidnej rozgrzewki i dynamicznego stretchingu. Z pewnością nikt z nas nie chce nabawić się dość szybko kontuzji i opuścić kolejny trening na płaski brzuch. Najlepiej na samym początku nieco przyzwyczaić mięśnie do wysiłku i wykonywać standardowe ćwiczenia jak np. brzuszki, czy nożyce. Następnie można dodawać coraz to bardziej zaawansowane ćwiczenia jak np. deskę, czy górską wspinaczkę, a nawet i wykorzystywać dodatkowe obciążenie.

Jaki trening na spalanie brzucha

Ile powinien trwać trening brzucha?

Skoro wiemy już jaki trening na brzuch warto wykonywać, a także jaki trening na spalanie brzucha będzie najefektywniejszy, warto jeszcze rozważyć kwestię tego ile powinien trwać trening brzucha. Tak naprawdę wiele zależy tu od tego, w jaki sposób sobie ułożymy plan treningowy. Przyjmuje się, ż rozgrzewka powinna trwać około 10 minut, zaś sam trening- włączając w to przerwy pomiędzy ćwiczeniami- może trwać około 30 minut. Są to jednak wartości domyślne i możemy dowolnie modyfikować długość trwania treningu brzucha tak, by dopasować go do swoich potrzeb.

Trening brzucha – ile razy w tygodniu?

Trening brzucha- ile razy w tygodniu można go wykonywać? Otóż to pytanie zadaje sobie wiele osób. Niemniej jednak warto wiedzieć, że kwestia tego czy trening brzucha można robić codziennie czy też nie, w dużej mierze jest kwestią indywidualną. Specjaliści zalecają jednak, by po dwóch dniach intensywnego treningu brzucha pozwolić sobie na dzień przerwy i np. trenowanie innej partii ciała. Wobec tego trening brzucha jak często wykonywać? Najlepiej 4-5 razy w tygodniu, dla uzyskania optymalnych efektów.

Sprawdź również: Na czym polega pilates?

Ile kalorii spala trening brzucha?

Przejdźmy finalnie do kwestii tego ile kalorii spala trening brzucha a także co jeść po treningu brzucha? Otóż z założenia dynamiczny, 30 minutowy trening brzucha jest wstanie spalić od 150 do nawet 220 kalorii. Niemniej jednak mowa tu o treningu z obciążeniem i utrzymanym w dość szybkim tempie. Z kolei co najlepiej zjeść po treningu brzucha? Warto sięgnąć po „coś” delikatnego jak np. owoce czy koktajle, które pomogą nam nieco zregenerować siły i przyczynią się do chwilowego zaspokojenia uczucia głodu oraz nie obciążą naszego żołądka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *